DIÁKÖNKORMÁNYZAT

Az iskolánkban hosszú évek óta létezik Diákönkormányzat. Az utóbbi időben szerepe és tevékenységi köre is változóban van. Nagyobb hangsúlyt kapott a környezettudatos nevelés a hulladékgyűjtéssel, de már nem csak papírt, hanem elemeket, elektromos hulladékot és PET palackot is gyűjtünk. Megmaradtak a hagyományos ünnepeink, mint télapó vagy farsang, de újítani is próbálunk. A legsikeresebb a Halloween éjszaka volt, melyen a belépő is kemény megpróbáltatás volt, végigmenni egy ijesztő folyosón bekötött szemmel. Valentin napon szívküldi üzeneteket küldhettünk egymásnak. Decemberben megünnepeltük az ölelés napját az udvaron, ingyen öleléseket osztottunk.Ősszel a bokoriskolák közösen kirándultak.

Havonta összeülünk és megbeszéljük a ránk váró feladatokat. Kiválasztjuk a felelősöket, segítőke, programok szervezésére ötletelünk.

Évente egyszer Diákközgyűlést tartunk, ahol értékeljük az IDB munkáját, új tisztségviselőket választunk a leköszönők helyett, esetlegesen felmerülő problémákat megvitatjuk.

Elnök: Magyari Mira

Helyettes: Csukay olivér